Budem mať nárok na tehotenské a materské vypočítané na základe príjmov z predchádzajúceho zamestnania?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

v poslednom zamestnaní som 5 rokov nepretržite pracovala na trvalý pracovný pomer do 31.8.2023. Od 1.9.2023 som na úrade práce. Začiatok môjho tehotenstva je 24.2.2024.

Budem mať v tomto prípade nárok na tehotenské a materské vypočítané na základe príjmov z predchádzajúceho zamestnania?

Môžem mať momentálne nejakú prácu na dohodu s tým, aby sa mi vymeriavací základ počítal z predošlého zamestnania?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak by ste si našli zamestnanie a ak by sa v tomto poslednom zamestnaní (dohode s pravidelným príjmom) poistné na nemocenské poistenie platilo menej ako 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie by bol predchádzajúci kalendárny rok u predchádzajúceho zamestnávateľa, ak sa u tohto zamestnávateľa platilo nemocenské poistenie najmenej za 90 kalendárnych dní. V tomto prípade by sa materská počítala z príjmu predošlého zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka