Čo musím splniť u druhého zamestnávateľa, aby mi vyšla materská dávka aj od neho?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

som na začiatku tehotenstva. Pracovný pomer na dobu neurčitú sa mi začal 1.10.2023. Od 2.5.2024 som zamestnaná u druhého zamestnávateľa normálne na pracovnú dohodu.

Čo musím splniť u druhého zamestnávateľa, aby mi vyšla aj od neho materská dávka?

Ako sa bude počítavať z dvoch zamestnaní?

Nárok na materske (270 dní zaplatených do Sociálnej poisťovne) od prvého zamestnávateľa už budem mať.

Potrebujem mať zaplatených 270 dní aj od druhého zamestnávateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by ste o materské požiadali iba z jedného pracovného pomeru - TPP a z neho by sa materské aj vypočítalo.

Ak by Vám trvala dohoda u druhého zamestnávateľa aj pred nástupom na novú materskú a aj z tejto dohody by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného, keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských. Do pôrodu 270 dní zo samotného nového zamestnania nesplníte.

S prianím pekného dňa,
Lenka