Kedy vzniká nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

od septembra 2022 do konca apríla 2023 som pracovala v zahraničí. Vrátila som sa tehotná a v júli 2023 som nastúpila na materskú, na ktorú mi nárok nevznikol. Som na RD.

Keby mám predpokladaný termín pôrodu január a zamestnám sa na dohodu okamžite, čo by bolo 270 dní zahraničie + dohoda do 13. týždňa, vznikne mi nárok na tehotenský príspevok a následne na materskú?

Musím mať v čase žiadania o tehotenský príspevok TPP alebo stačí dohoda?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

stačí dohoda, ale s pravidelným príjmom, t.j. s nemocenským poistením. Obdobie v zahraničí potrebujete zdokladovať. Formulár E 104 si vybavte čím skôr.

S prianím pekného dňa,
Lenka