Môže ísť na rodičovský so staršou dcérou otec dieťaťa, aj keď je dlhodobo nezamestnaný?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

dcérka má teraz 1,5 roka a som s ňou momentálne na rodičovskom. V septembri nastupujem na MD s druhým dieťaťom. Takže si musím zrušiť rodičovský so staršou dcérkou.

Môže ísť na rodičovský so staršou dcérou otec dieťaťa, aj keď je dlhodobo nezamestnaný?

Má na to nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Súbeh materského a rodičovského príspevku nie je možný.

Nárok na rodičovský príspevok je vtedy, keď ani jeden z rodičov nepoberá materskú za celý mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka