Môže mať 5-mesačné dieťa alergiu?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

mám 5-mesačného synčeka, ktorý je na materskom mlieku. Vo februári sa nám stalo, že sme si našli vlások čírej krvi. Potom bolo obdobie, že to mal dva dni (raz pri kakani), potom dva dni nič, znova raz - dvakrát pri kakani a takto dookola. Vysadila som mliečne produkty. Bola som na rastlinnej strave 2 týždne, k tomu som pri prvom pokuse vysadila na týždeň aj vajičko. Počas celých 2 týždňov mal stále krv. Bavíme sa teda o bodke krvi (keď sa perom urobí napr. alebo vlások menší ako mihalnice).

Následne som v maĺych dávkach nasadila mliečne. V tom prišli dni, kedy mal krv, nemal krv. Niekedy sa stalo, že týždeň nemal a potom znovu. Tak teda som skúsila zase mliečne vysadiť plus sója. No krvičku (bodku) mal stále iba pri jednom kakaní. Trvalo to cca 3 týždne. Teraz postupne si dám niečo mliečne, ale nie každý deň a tiež nie vo veľkých množstvách. Prišli dni, kedy týždeň nemal nič, potom raz. Jednoducho nevychádza mi to. Zjedla som mliečne a na druhý deň má krvičku, ale až na 3,4 - 5 deň.

Synček kaká 3x. Vždy ráno po noci a potom niekedy, keď sa dojčí počas dňa. Postrehla som aj trhlinky, teda momentálne na konečníku. Ster má dobrý. Boli sme na krv a čakáme na výsledky. Ešte máme ísť s konečníkom na chirurgiu. Iné problémy nemá.

Pokým som neriešila tento problém, tak mal krásnu stolicu s hrudkami ako praženica. No teraz sa zmenila na takú niekedy redšiu, niekedy hlienovitú, žltozelenú. Ešte nie je ani zaočkovaný, keďže riešime toto.

Môže mať nejakú alergiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na túto otázku by Vám mal odpovedať váš ošetrujúci lekár. Jedná sa o malé dieťa a krv v stolici nie je žiadna sranda.

Otázne je však či to nemá z tých poranení v konečníku.

Druhá vec je, že imunitný systém takto malých detí sa stále formuje. Imunizáciou teda vystaveniu životnému prostrediu, v ktorom žije sa tvoria imunologické látky aj protilátky.
Niečo je dané genetikou napr. množstvo celkových IgA, niečo je dané tým ako moc je prostredie sterilné. Imunitu treba stimulovať a netreba to prehánať s hygienou.

Ak budete mať výsledky, viem Vám poskytnúť informácie ako budovať imunitu a vhodne založiť črevný bióm. Túto možnosť máme len do 3 rokov života, potom sa už črevný bióm kompletizuje.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/