Aká je najvhodnejšia starostlivosť o jazvy v podprsníkovej ryhe?

Zodpovedané
7. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Aká je z Vášho pohľadu najvhodnejšia starostlivosť o jazvy po augmentácii, ktoré sú v podprsníkovej ryhe?

Ak je starostlivosť potrebná, tak od akého obdobia?

Zatiaľ ich mám len prelepené Omnistripom. 3 týždne po operácii.

Dokedy odporúčate mať ich prelepené?

Sú také hrboľaté a na jednom prsníku ani nie rovné. Je to ako keby to nebol rovný rez, ale na viackrát, trochu dokriva.

Ďakujem

Dobrý deň,

musím len zopakovať, že aj ja po operáciách odporúčam rôzne režimy starostlivosti. Vždy s ohľadom na priebeh konkrétnej operácie a spôsobe šitia.

Okrem toho, každý lekár má svoje overené postupy a prispôsobuje odporúčania podľa situácie.

Vo všeobecnosti odporúčam pri augmentácii z podprsníkovej ryhy pri "vnútornom" šití tejping jaziev cca 6 týždňov po operácii. Na tejping používame nedráždivú, neelastickú priedušnú pásku.

Hrboľatosť ani nerovný rez nemusí znamenať problém, ale bežný vplyv stehov, uzlov a jazvenia.

Finálna jazva je po jej zmäknutí a zblednutí, čo býva aj rok od operácie. V tak skorom období riešime celistvosť jazvy/otváranie, začervenanie okolia.