Je bezpečné užívať Condrosulf 800 počas dojčenia?

Zodpovedané
8. okt 2022

Dobrý deň,

ortopéd mi predpísal Condrosulf 800 v práškovej forme. Mám si ho ráno zarobiť a postupne počas dňa odpíjať. Túto formu lieku zvolil práve kvôli dojčeniu 10-mesačnej dcérky.

Sú na mieste obavy, že užívanie kĺbovej výživy môže nejako negatívne ovplyvniť dcérku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe odporúčania lekára je možné Condrosulf 800 užívať aj v období laktácie.

Obavy nie sú na mieste. Lekár pri predpisovaní liekov tehotným a dojčiacim matkám vždy hodnotia "riziko verzus prínos" liečby.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut